2005 YILINDA KEMERBURGAZ‘ DA KURULAN HABİF MİMARLIK, MİMARİ, İÇ MİMARİ PROJE, TASARIM VE UYGULAMA ALANLARINDA ÇALIŞMALAR YAPMAKTADIR. GÜNÜMÜZ ESNEK, DÖNÜŞEBİLEN, DENEYİMLERE DAYALI MİMARİ TASARIM ANLAYIŞIYLA YOLA ÇIKMAK, HEP YENİ ÜRÜNLER YARATMA ÇABASI İÇERİSİNDE BULUNMAK, KENDİNİ TEKRARLAMAMAK, HEM KENDİSİNE HEM ÇEVRESİNE BİRŞEYLER VEREBİLMEK ÖNCELİKLİ AMAÇLARDIR.

BU AMAÇLARA ULAŞMADA, TASARIM AŞAMASINDAN UYGULAMANIN SON ANINA KADAR AYNI DETAYCILIKLA ÇALIŞILARAK, HEM YARATILAN PROJENİN SOMUTLAŞMASINDA BEKLENTİLERİN KARŞILANMASI, HEM DE HER PROJEDE YENİ BİRŞEYLER ÖĞRENME GERÇEKLEŞMEKTEDİR. MİMARİ ÜRÜN İLE TASARIMCI ARASINDA OLUŞAN DİALOĞUN DEVAMLILIĞI DÜNYADAKİ MİMARLIK OFİSLERİNİN YENİ PROJELERİNİN TAKİBİ , HEM MİMARİ HEM DE GÜNLÜK YAŞAMA İLİŞKİN GELİŞMEDEN HABERDAR OLMAK, NELER OLUP BİTTİĞİNİN FARKINDA OLABİLMEK İLE MÜMKÜNDÜR.

BU DA HABİF MİMARLIK OFİSİ’NİN VİZYONUNUN GENİŞ OLMASININ ASIL SEBEBİDİR. TASARIM VİZYON, BİLGİ BİRİKİMİ VE YARATICILIK GEREKTİRMEKTEDİR. BUNLARIN ÖTESİNDE, YENİ MALZEMELERİN TAKİBİ, BU MALZEMELERİN UYGULANMASI, DETAY ÇÖZEBİLMEK, BİLİNEN ÇÖZÜMLERİ DÖNÜŞTÜREBİLMEK, TASARIMI BAŞARILI BİR ÜRÜNÜN YA DA MEKANIN BAŞARISINI UYGULAMAYA DA TAŞIMA ANLAMINDA ÖNEMLİDİR. HABİF MİMARLIK, SAHİP OLDUĞU VİZYON VE BİLGİ BİRİKİMİNİ BİRARAYA GETİRİP, HEM TASARIM HEM DE UYGULAMADA AYNI ÇİZGİYİ YAKALAYABİLMİŞTİR.

Pronet’in ruhunu ve karakterini mükemmel yansıtan, son derece prestijli, ferah ve zevkle çalışılan bir ofisimiz oldu.

Markafoni merkez ofisini iş dünyasının parmakla gösterilen ofislerinden biri olarak inşaa ettikleri ve ekibimize böylesi keyifli bir çalışma ortamı yarattıkları için kendilerine teşekkürü borç bilirim.

Habif Mimarlık, ofisimize gelenler üzerinde markamızın ilk algısını daha güçlü kıldı.

Bizlerden minimal bir vakit alarak sorunsuz bir şekilde mükemmel bir iş çıkarttılar. İş bittikten sonra bundan sonraki her işimizde beraber çalışmak isteriz diyebileceğimiz tek firma.

Habif Mimarlık ile birlikte gerçekleştirdiğimiz ofisimiz uluslararası tüm Georg Fischer ofis restorasyonlarında örnek model olarak kullanılmaktadır. Bize bu güzel ofisi kazandıran ve dünya çapında bir yere oturmamızı sağlayan Habif Mimarlık’a teşekkür ederiz.

HAKAN HABİF

hakan@habifmimarlik.com

1972 İzmir doğumlu. Ortaokul ve lise eğitimini Bornova Anadolu Lisesi’nde aldı . Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık fakültesi’nde tamamlayan Habif, 1997 de Net mimarlık’ı kurdu, 8 sene boyunca Net mimarlık ekibi i̇le başarılı birçok mimari ve iç mimari proje yaptı. Modern mimarlığın getirdiği tasarım anlayışını benimseyip, projelerinde fonksiyonların ve kullanıcı gereksinimlerinin en uygun şekilde çözülüp, daha sonra estetik değerlerle desteklenmesi gerektiği görüşündedir. Bu değerleri projelerine katarken, sahip olduğu vizyon, bilgi birikimi ve deneyimleri ile hareket etmekte ve ele aldığı problemleri̇ çok yönlü değerlendirmektedir.

ERHAN KILIÇ

erhan@habifmimarlik.com

1981 İstanbul doğumlu. 2000-2004 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi mimarlık bölümünde lisans eğitimi aldı. Ardından 1 yıl Net mimarlıkta çalıştı. 2005-2006 yılları arasında Milano Domus Academy’de İnterior and Living Design master programını tamamladı ve University of Wales’ten denklik diploması aldı. 2010 yılına kadar Milano’da, Piuarch ve Conteoggioni gibi uluslararası projelere imza atan ofi̇slerde mimar/iç mimar olarak çalıştı. Ekim 2010’dan beri Habif Mi̇marlık bünyesinde mimari proje tasarımı ve uygulamaları çalışmalarına devam etmektedir.

ÇAĞRI KAAN ÇETİN

kaan@habifmimarlik.com

1990 Antalya doğumlu. 2008 yılında Hasan Çolak Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2012 yılında Uludağ Üniversitesi’nde Mimarlık eğitimini tamamladı. Eğitim hayati süresince Bursa ve Antalya’da çeşitli mimarlık ofislerinde çalışmış olup ekim 2012’den beri Habif Mimarlık bünyesinde çalışmaktadır.

HANDE KARAKAŞ

hande@habifmimarlik.com

1988 Balıkesir doğumlu. 2011 İstanbul Teknik Üniversitesi i̇ç mimarlık bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. 2010 yılında Erasmus değişim programıyla Hochschule Fuer Technik Sturttgart’da yarım dönem eğitim gördü. Lisans eğitimi süresince ve sonrasında çeşitli yarışmalara ve uluslararası atölye çalışmalarına katıldı. Superpool, Motto Tpu gibi ofislerde farklı ölçeklerdeki projelerde çalıştı. 2015 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi mimari tasarımda bilişim programında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2014 şubat ayından beri Habif Mimarlık’ta çalışmaktadır.

SETENAY ERKUL

setenay@habifmimarlik.com

1990 Sakarya doğumlu. 2012 Haliç Üniversitesi mimarlık bölümünden lisans derecesi ile mezun oldu. 2013-2015 yılları arasında NABA (Nuova Accademia di Belle Arti Milano) master of arts interior design programinda yüksek lisans eğitimini tamamladı. Eğitimi süresince İtalya ve Çin‘de ceşitli tasarım etkinlikleri ve workshoplarda aktif olarak yer aldı. Milano ve İstanbul‘da mimari ve iç mimari stüdyolarda farklı ölçekteki projelerde çalıştı. 2016 mayıs ayından beri Habif Mimarlık bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

MUSTAFA KANLI

mustafa@habifmimarlik.com

1970 Balıkesir doğumlu. 1990 yılında eğitimini tamamladıktan sonra, çeşitli finans ve ticaret firmalarında mali ve idari işler sorumlusu olarak görev almıştır. 2014 yılından beri Habif Mimarlık bünyesinde çalışmaktadır.

AYTEN GÜNEŞ

ayten@habifmimarlik.com

1986 İstanbul doğumlu. 2004 yılında Beşiktaş M. Ali Büyükhanlı ticaret meslek lisesi’nden mezun olduktan sonra 2005 yılında Anadolu Üniversitesi açık öğretim fakültesi’nde banka ve sigortacılık eğitimini tamamladı. Ocak 2013’ten itibaren Habif Mi̇marlık bünyesinde finans ve idari i̇şler asistanı olarak çalışmaktadır.

Proje Süreci

Toplantı

İhtiyaçlarınızı doğru analiz etmek ve sizleri tanımak bizim için sürecin en önemli basamağıdır. Bir araya geldiğimiz ilk andan itibaren projenizi sizler ile birlikte, sizler için çalışmaya başlarız.

Yerleşim Planı

Öncelikli olarak, doğru kurgulanmış, ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılayabilen, makine gibi çalışan bir plan çözümünü oluşturmayı amaçlarız. Böylece uzun vadeli olarak sizleri tatmin edebilecek bir mimari mekanın temelleri atılmış olur.

Renk ve Konsept Sunumu

Yerleşim planını üçüncü boyuta çıkarttığımız, bütçe, ihtiyaç ve ortak zevklerimize göre oluşan tasarımı görselleştirdiğimiz adımdır. Bu aşamada birlikte zevkle oluşturduğumuz hayali gerçeğe taşıyabilmek bizler için çok önemlidir.

Detay

Projenin tüm detayları, elektriğinden mekaniğine, aydınlatmadan mobilyasına… tüm elemanları ile en ince ayrıntısına kadar şekillendirilir ve sizler için çözümlenir. Doğru çözümler ile, optimum konfor koşullarını sağlayacak adımları bu aşamada atarız.

Yapım

Projeyi, alanında uzman ekiplerimiz ile birlikte, iş sağlığı ve güvenliği kuralları çerçevesinde, sorunsuz şekilde, tüm elemanları ile, anahtar teslim olarak gerçeğe taşırız.

Teslim

Söz verdiğimiz şekilde, söz verdiğimiz tarihte alanı sizlere teslim ederiz. Teslim sonrası her türlü ihtiyacınızı ömür boyu takip ederiz. Sizlere ise yeni mekanınızın keyfini sürmek kalır…