0 comment/, / Posted by: Gokhan Demir
Peak Games
2013
475 m2
Kabataş/Istanbul
Foto: Gürkan Akay

Peak Games çok genç, dinamik ve internet dünyasında trendleri takip eden akıllı telefonlar için aplikasyon tasarlayıp üreten bir şirket. Şirketin bu yapısı referans alarak tasarladığımız, seminer-toplantı-sosyal mekan fonksiyonlarını barındıran bu mekan, firma yetkilileri tarafından “Academy” olarak adlandırıldı.
Farklı yükseklikteki platformların belli bir sistematik düzende ile bir araya gelmesiyle oluşan oturma ve dinlenme alanları, modern bir anfi-tiyatro yorumu olarak düşünülebilir. Mekanın 3 tarafını kaplayan bu prizmalar, 3 yönden de sunum ya da seminer izlemeye olanak tanıyacak şekilde tasarlandı. Her bir kot, kırmızının farklı bir tonuyla tanımlandı, bu şekilde yükseklik değişikliğiyle birlikte ortaya degrade bir renk oyunu ortaya çıktı.
Orta alanda yer alan ve tasarımı bize ait olan toplantı masası 24 kişilik oturma kapasitesiyle grup toplantılarının yapılmasına olanak verecek şekilde tasarlandı. Ayrıca görüşmelerin olmadığı saatlerde,  çalışanların etrafında toplanarak keyifli vakit geçirebilecekleri, kahve molası verebilecekleri, kişisel çalışmalarını sürdürebilecekleri çok fonksiyonlu bir masa olarak düşünüldü.
Mekanda yer alan mutfak, şeffaf renkli PVC bantlarla örülü, metal seperatörler ile mekandan kısmen ayrılarak, sınırları tanımlandı. Seçilen malzemeler sayesinde içeri ışık girmesi de engellenmemiş oldu.

Projeyi Paylaş